Дерев'яні полотна коштують недешево, тому дуже часто в якості альтернативного варіанту для квартир і офісів купують більш доступні за ціною шпоновані моделі. Що таке натуральний шпон і екошпон? Чи сильно вони відрізняються, і якого варіанту краще віддати перевагу?
Ми підготували для вас порівняння обох матеріалів по 5 ключових параметрах: технологія виробництва, фактура, вологостійкість, особливості догляду, стійкість до механічного впливу. Давайте розбиратися.
Шпон виготовляють, зрізуючи тонкий шар в 0,1-1 мм з деревних колод. А ось для виробництва його близького «родича» використовується подрібнена до окремих волокон деревна стружка, змішана з хімічним клейовим розчином. Перший варіант більш екологічний, другий - більш стійкий до негативного впливу факторів навколишнього середовища.
Незважаючи на різницю в технологічних підходах, обидва покриття є безпечними для здоров'я. Якщо для вас важливий питання екологічності, то для дитячої кімнати, наприклад, краще вибрати міжкімнатні двері в Києві недорого з екологічно чистої сировини, а для ванною - вологостійку синтетику.
Обидва покриття відрізняються гарним деревним кольором, візерунком і фактурою. При цьому шпон має більш різноманітний і наближений до природного малюнок, тому цінується вище. А ось якщо перед вами стоїть завдання знайти однотипні двері для коридору зі схожим відтінком, зверніть увагу на вироби з екошпон, їх можна фарбувати.
Як відомо, деревина погано переносить підвищену вологість. В таких умовах тонкий натуральний листовий матеріал «йде хвилями», цвіте, розшаровується і здувається.
В процесі виробництва шпон обох типів покривають спеціальним складом, який формує захисний шар, що перешкоджає забрудненню. Незважаючи на всю практичність і довговічність, на ньому швидко з'являються плями, тому потрібно якомога рідше торкатися до поверхні дверного блоку. Ековерсіі можна мити із застосуванням миючих речовин, а ось натуральні - тільки протирати вологою ганчіркою.
Екошпон більшою мірою схильний до механічного впливу. У той же час у разі пошкодження натуральний шпон можна відновити, а ось екошпон практично не піддається ремонту.
Якщо ви хочете купити довговічне полотно, зверніть увагу на шпоновані версії, а якщо ключовий критерій для вас - вартість, сміливо вибирайте конструкцію з синтетичним покриттям.
Зважилися замінити старі міжкімнатні двері? Купити якісні шпоновані полотна з наповненням з соснового бруса можна безпосередньо у виробника - в компанії «Armada». Вони забезпечують хорошу звуко- і теплоізоляцію, а також відрізняються тривалим терміном експлуатації.
Дякуємо, що залишили вибір на нашій компанії!